خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

مصرف طولاني مدت قرص هاي ضد بارداري، شانس حاملگي را بعد از قطع دارو، كمتر مي كند؟

  پس از قطع مصرف قرص هاي ضد بارداري،مدتي زمان زمان لازم است تا هورمونهاي بدن به وضعيت طبيعي برگردند و اين يعني ممكن است چند ماه طول بكشد تا قاعدگي تان مرتب شود.

  اكثر خانم هائي كه از قرص هاي ضد بارداري تركيبي استفاده مي كرده اند ظرف يك سال بعد از قطع قرص ها باردار مي شوند. در واقع ، شانس باردار شدن بعد از قطع قرص ،با كساني كه از اين قرص ها استفاده نمي كرده اند برابر و حتي گاهي از آنها بيشتر است. در يك بررسي ديده شده است خانم هائي كه سابقه  مصرف طولاني مدت قرص ضد بارداري داشته اند، سريعتر از آنهائي كه اصلا اين قرص ها را مصرف نكرده بودند باردار شدند و اين مسئله احتمالا به دليل اثر محافظتي قرص هاي ضد بارداري در برابر عواملي مانند اندومتريوز، عفونت هاي لگني وحاملگي خارج از رحم است كه باعث نازائي يا بادراي نا موفق مي شوند .

  پزشكان توصيه مي كنند بعد از اينكه مصرف قرص را قطع كرديد،بهتر است يك تا دو ماه صبر كنيد و بعد اقدام به بارداري كنيد. هر چند بعضي ازآنها معتقدند از آنجائي كه پس از قطع مصرف قرص، هورمونها در اولين قاعدگي از بدن خارج مي شوند، نيازي به صبر كردن نيست. به هر حال به نظر مي رسد اقدام به بارداري، يك تا دو ماه بعد، حاملگي سالم تري به دنبال دارد و ضمنا فرصت خواهيد داشت  اسيد فوليك را كه مصرف آن بايد قبل از باردارشدن آغاز شود شروع كنيد.

  توجه داشته باشيد كه چنانچه سه ماه بعد از قطع قرص پريود نشديد يك تست حاملگي بدهيد تا مطمئن شويد باردار نيستيد و اگر نتيجه تست منفي بود بهتر است به پزشك مراجه كنيد تا مطمئن شويد مشكل زمينه اي وجود ندارد زيرا شايد قرص ها باعث مخفي ماندن اختلالاتي مثل كيست تخمدان شده باشند كه در طول مصرف، به دليل اينكه پريود هاي نا منظم نداشتيد،متوجه آن نشديد. در اين صورت بايد ابتدا كيست را درمان و بعد اقدام به بارداري كنيد.  این مطلب تا کنون 22 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : مصرف ,بارداري ,كنيد ,باردار ,اقدام ,مطمئن شويد ,بارداري كنيد ,خانم هائي ,
  مصرف طولاني مدت قرص هاي ضد بارداري، شانس حاملگي را بعد از قطع دارو، كمتر مي كند؟

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر